Produkty Silniční vláčky Trubač Na prodej

O Relax v Podhůří Beskyd

Pod značkou Relax v podhůří Beskyd naleznete síť nevšedních penzionů, restaurací, kaváren, muzeí a galerií, ale i hotel a lázeňský komplex v historicky laděném a malebném zázemí podhůří Beskyd – od Frýdlantu n.O., Kozlovic a Hukvald (rodiště Leoše Janáčka) po Štramberk (nazývaný též „Moravský Betlém“).

V provozovnách Relaxu se setkáte s útulným ubytováním ve stylu architekta Dušana Jurkoviče (Penzion U Holubů – Štramberk) v rekonstruovaných měšťanských domech (Hotel Štramberk a Penzion Jaroňkova pekárna – obojí na štramberském náměstí), i s nevšední možností přespat v typických dřevěnicích ve Štramberku. Můžete se kochat vzácnými exponáty v expozicích Muzea starých tisků a lidové keramiky (Štramberk), jehož součástí je i panoptikum významných osobností města, navštívit Obecnou školou a expozici sakrálního umění (areál Fojtství – Kozlovice), prohlédnout si chladnou krásu starého kovu v muzeu cínu (Hukvaldy), osobitý rukopis malíře Bohumíra Jaroňka v galerii věnované jeho tvorbě (Štramberk). Gurmánský zážitek na vás čeká v Areálu Na mlýně (Kozlovice), v Penzionu Letohrádek (Frýdlant n. O.), restauraci Hotelu Štramberk a v Městském pivovaru Štramberk, kde se vaří domácí kvasnicové pivo Trubač – stejně tak ve Valašském pivovaru v Kozlovicích, kde se prozměnu vaří Valašský vojvoda a Kozlovický fojt.

Poklidným podhůřím Beskyd můžete projet na kole, zapůjčeném v půjčovně Žluťásek (areál Na mlýně – Kozlovice), i silničním Vláčkem Podhoráčkem z Kozlovic na Hukvaldy a zpět. Jeho „bratříček“ Vláček Rožnováček Vás sveze v srdci Beskyd, v Rožnově pod Radhoštěm, mezi slavným skanzenem a centrem města. A nezapomeňte! Relax pro Vás připravuje i řadu kulturních a společenských akcí: koncerty, jazzová vystoupení, slavnosti či přednášky. Máte i možnost navštívit unikátní pivní lázně, masérnu, kosmetický salón či využít služeb manikúry a pedikúry. Stačí si jen vybrat a relaxovat…

Naši předkové to asi věděli, aniž by o tom kdy četli. Stěhovali se tam, kde tvar a poloha vnější krajiny nejvíce rezonovali s jejich krajinou vnitřní. Srdce nepoddajných a rebelujících zbojníků si pro své skrýše vyhledávala těžce dostupné vrcholy hor. Hustě zalesněné Moravskoslezské Beskydy byly domovem nebojácných Valachů, pastýřů ovcí, kteří si na svých salaších vysoko v horách svobodomyslně hospodařili podle svého. Jejich svoboda však byla vykoupena nelehkým životem plným nástrah a nebezpečenství.

Naopak mírně se zvedající a oblé tvary podhůří Beskyd pak od věků věkův působí na nás jako pohlazení. Ladné křivky osaměle stojících kopců, mnohdy s majestátně vzhlížejícím stromem či svatostánkem na samém vršku, podobají se polokouli – tvaru vycházejícího Slunce. Příslibu dalšího dne, ochrany a každodenní jistoty. Takové je podhůří Beskyd. Jako Slunce. Rozveseluje „zachmuřené Radegastovo kněžstvo s ministranty Lysou horou, Smrkem a Javorníkem“. A dýchá-li zvlněné podhůří Beskyd svým pokojným životem, tak vězte, že i vy pocítíte jeho ozdravný rytmus a teplo ve svém srdci.

Hotel Šipka v Štramberku hodnocení